КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ ІМ. М.В. СКЛІФОСОВСЬКОГО ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ"

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

ЩЛХ

Безымянный

Завідувач відділення – Кравченко Сергій Борисович

Відділення щелепно-лицевої хірургії організовано в Полтавській обласній клінічній лікарні в 1967р., коли з Харкова був переведений в Полтаву медичний стоматологічний інститут. База кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї УМСА.

Ординатори:

Ванякін Євгеній Єгорович – лікар вищої кваліфікаційної категорії Єлінська Аліна Миколаївна – кандидат медичних наук.

Кафедральні сумісники:

Скрипник Володимир Михайлович, к.м.н., асистент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї ВДНЗУ “УМСА” Скікевич Маргарита Георгіївна, к.м.н., доцент кафедри. Бондаренко Валерій Володимирович, к.м.н., асистент кафедри. Професійний догляд пацієнтів забезпечують 9 медичних сестер 8 із яких з вищою кваліфікаційною категорією, та 10 молодших медичних сестер. Відділення працює на 30 ліжок, де надається допомога дорослому населенню Полтавської області. Щороку на лікуванні знаходилось від 1200 до 1300 хворих, середні строки лікування 6-7 л/днів. Після проведеного ремонту відділення має 6 палат, планову, гнійну операційні, перев’язувальну, оглядовий кабінет і повний санітарно-гігієнічний комплекс для хворих і персоналу. Хворі для планового лікування госпіталізуються до відділення щелепно-лицевої хірургії через приймальне відділення лікарні з 8-00 до 16-00 за направленням лікарів-стоматологів хірургів ПОКСП та ЦРЛ з необхідним об’ємом до госпітального обстеження та висновком  лікарів-консультантів; Хворі, які потребують ургентної госпіталізації за направленням СШМД, направляються у відділення після огляду хворого лікарем-стоматологом хірургом у приймальному відділенні, а в тяжких станах госпіталізація вирішується після огляду лікарів суміжних відділень (нейрохірурга, лікаря-анестезіолога-реаніматолога та ін.); з 16-00 до 8-00, а також у вихідні дні  госпіталізація і оформлення історії хвороби проводиться черговим хірургом приймального відділення , за необхідністю викликають чергового по санітарній авіації щелепно-лицевого хірурга, який надає спеціалізовану допомогу.

Обсяг допомоги:

- лікування хворих з гнійно-запальними захворюваннями щелепно-лицевої локалізації; – лікування хворих з травмами; – оперативне лікування хворих з пухлинами м’яких тканин і пухлин кісток; – захворювання слинних залоз; – оперативне лікування хворих з пухлинами слинних залоз; – атипове видалення ретинованих, дистопованих зубів. – реконструктивні операції внаслідок утворених дефектів обличчя; кістково-пластичні операції при аномаліях розвитку щелепи. З 1985р. почалось впровадження операцій остеосинтезу суглобних відростків нижньої щелепи при допомозі кісткового шва, спицКиршнера з індивідуальним згином, надкістковими титановими пластинами. Проводяться  операції при нижній макрогнації  по обвегезеру, потім перейшли на внутріробовий  метод по Дельпонто. Позитивний результат оперативних втручань до 80%. За останні 5 років у відділенні опановані операції співробітниками кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиїУМСА і ординаторами відділення по відновленню вушних раковин при вродженій і набутій патології з застосуванням аутохряща з реберної дуги. Співвідношення планових і ургентних операцій складає 1:3,

При плановій госпіталізації:

Пацієнт має бути обстежений відповідно до затверджених МОЗ України клінічних протоколів 9 загальноклінічні обстеження, рентгенологічне обстеження, виписний епікриз і направлення на бланку ЛПЗ); Пацієнт має бути консультований районним чи міським хірургом-стоматологом.

Телефони відділення: 56-14-54, 56-14-71