Проблема інсультів є найактуальнішою для України. Інсульт належить до найбільш тяжких форм цереброваскулярних захворювань. Щороку майже 150 тис. населення вперше переносить мозковий інсульт. Згідно з офіційною статистикою внаслідок цієї хвороби помирають понад 50 тис. людей щорічно.
≈ 30 – 40% людей, у яких стався інсульт, помирають протягом першого місяця від початку захворювання.
≈ 60% пацієнтів, які вижили після інсульту, мають стійкий неврологічний дефіцит, який впливає на їх життя і лише 10% повертаються до повноцінного життя.
Третина пацієнтів з інсультом у нашій країні – люди непрацездатного віку.
Відповідно до прогнозів міжнародних експертів, у найближчі 10-20 років очікується глобальне зростання захворювань головного мозку судинного характеру, що пов’язано з постарінням населення, урбанізацією та нездоровим способом життя. Світовий досвід свідчить, що значно зменшити смертність та інвалідизацію через інсульти можна за умови надання своєчасної медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях.
З метою покращення стану якості надання медичної допомоги по ПМГ «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах» відповідно до Договору між НСЗУ та КП « ПОКЛ ім. М.В.Скліфосовського ПОР» про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій створено з 01.10.2021р. структурний підрозділ – відділення гострої цереброваскулярної патології на 20 ліжок. Відділення розташоване на 5 поверсі хірургічного корпусу, містить 6 палат.
«Ланцюг порятунку» людини від інсульту складається з:
- вчасного розпізнавання проявів інсульту;
- екстреної медичної допомоги, яка має доправити пацієнта у спроможну лікарню;
- правильної діагностики (включно із скануванням мозку);
- ефективного лікування та реабілітації.
Тільки за умови злагодженої роботи усіх складових такого ланцюга ми можемо врятувати значну частину пацієнтів від смерті чи інвалідності.
В останні роки відбулася принципова зміна концепції лікування інсульту, який потребує швидкого реагування, невідкладних дій та екстреної госпіталізації.
Допомога при інсульті в нашій лікарні забезпечується завдяки злагодженій роботі мультидисциплінарної команди спеціалістів. Створені всі умови для забезпечення швидкої доставки пацієнта з інсультом, безпосередньо, для проведення КТ, МРТ та подальшого вирішення питання про необхідність проведення реперфузійних реканалізаційних процедур за показами:
- тромболітичної терапії у межах терапевтичного вікна (4,5 год.);
- тромбекстракції у межах терапевтичного вікна (6 год.);
- а також невідкладної нейрохірургічної допомоги.
Допомога хворим на гострий інсульт надається в режимі 24/7, тобто цілодобово, 365 днів на рік.
Надання допомоги включає:
- діагностику типу інсульту за допомогою нейровізуалізації ( МСКТ + ангіографія, КТ- перфузія, МРТ).
- лабораторне обстеження (в режимі 24/7): виконання всіх необхідних досліджень крові (клінічний аналіз крові з підрахунком числа тромбоцитів, глюкози, глікованого гемоглобіну (HbA1c), МНВ, АЧТЧ, тромбіновий час, біохімічний аналіз крові, електролітний склад крові, рівень тропоніну).
- можливість проведення реперфузійної терапії, реканалізації за допомогою тромболізису, що згідно за останніми рекомендаціями Європейської інсультної організації та Американської асоціації інсульту є найбільш ефективним методом терапії при ішемічному інсульті (базисна терапія).
- оцінювання пацієнтів за всіма ключовими шкалами.
- Проведення ранньої реабілітаційної допомоги в гострому періоді.
- дообстеження з метою встановлення причини інсульту та подальшої медикаментозної корекції факторів ризику повторних мозкових катастроф (дуплексне УЗД судин шиї, холтерівське моніторування ЕКГ, Ехо-КС).
- співпраця з нейрохірургами при вирішенні тактики лікування хворого (необхідності проведення ендоваскулярних втручань) та дообстеження (церебральної ангіогріфії).
Відділення забезпечує цілодобову ургентну високоспеціалізовану допомогу при гострому порушенні мозкового кровообігу. Налагоджено обстеження пацієнтів на гостру мозкову патологію згідно сучасних алгоритмів діагностики та стаціонарного лікування.
Палати обладнані кардіомоніторами (для моніторингу життєво важливих функцій), відеоспостереженням, медичним устаткуванням (дозатор медичних ліків), налагоджено централізоване постачання кисню до кожного ліжка. У складі відділення працюють:
- завідувач відділенням;
- 5 лікарів- невропатологів;
- дефектолог;
- ерготерапевт;
- фізичний терапевт;
Впроваджуються в практику сучасні засоби профілактики, діагностики та лікування гострих та мозкових інсультів.
Відділення гострої цереброваскулярної терапії е навчальною базою кафедри нервових хвороб з нейрохірургією та медичною генетикою Полтавського державного медичного університету.
Наш колектив живе життям однієї великої родини. Основними принципами його роботи є: високий професіоналізм, гуманність та відданість благородній справі – лікування людської душі та тіла.
Телефони відділення:
- 56-52-90 завідувач відділенням Яценко Оксана Олександрівна;
- 56-10-26 сестра медична старша;
- 56-10-26 ординаторська;
- 56-52-90 пост сестри медичної.
Пам’ятайте, навіть за найменшої підозри на інсульт, слід негайно звернутися по екстрену медичну допомогу! Що швидше пацієнту нададуть фахову допомогу, то більші шанси уникнути важких ускладнень. Адже від того, як швидко та ефективно буде надана медична допомога людині з інсультом, залежить чи повернеться вона до повноцінного життя.